“15 Temmuz’da Sokağa Çıkan Halka ‘Cani’ Dedi” İftirası

Alparslan Kuytul Hocanın, darbelere karşı mücadele eden halk ile ilgili bir KHK hakkında yaptığı konuşma, yine karanlık güçler tarafından kırpılarak yayınlanmış ve sanki Alparslan Hocanın, 15 Temmuz’da sokağa çıkan halka ‘cani’ dediği intibaı uyandırılmıştır. Oysa videonun tamamı izlendiğinde durumun öyle olmadığı sadece suçsuz askerlerin kafasını kesen bazı kimseler için bu ifadeyi kullandığı anlaşılmaktadır. İşte o konuşmanın ilgili kısmı:

Darbeye karşı sokağa çıkanların zaten mahkeme edileceği yok, zaten onların bir suçu da yok. Ama mesela tutmuş bir askeri öldürmüş bu adam neden mahkeme olmuyormuş. Bu yalnız 15 Temmuz’la alakalıymış, isterse öyle olsun. Bir kere ifade yalnız 15 Temmuz demiyor. Madem yalnız 15 Temmuzla alakalı o halde yaz 15 Temmuz’da darbecilere karşı sokağa çıkan, darbeyi durdurmaya çalışan, tankın üzerine çıkan kimseler mahkeme edilmezler, edilmeyeceklerdir. Öyle yaz, tamam. Eğer gerçekten niyetiniz buysa.”

“… O zaman ki konuşmasına bakın Devlet Bahçeli’nin bunu (askerin başının kesilmesini) reddediyordu, bir Mehmetçiğin başını kesmişler diyordu. Bu olur mu diyordu. Bilir bilmez, oradaki kim ki? Hâkimler mi ki, karar veriyorlar. Belki de Mehmetçiğin haberi bile yok. Hepimiz askerlik yapmadık mı? Komutan yürüyün der, yürünür. Asker ne bilir? Nasıl olur da bunlara hesap sorulmaz? Tutmuş masum bir Mehmetçiğin kafasını kesmiş, cani. Bazılarını köprüden aşağıya suya atmış. Cani! Sen ne biliyorsun bunun bilerek darbe için oraya geldiğini. Sen bilmiyor musun asker komutanına itaat eder çıkar. Sen nerden bildin de onu idam ettin. Sen hâkim misin cellat mısın?” 051 Halka cani dedi iftirası

Görüldüğü gibi Alparslan Kuytul Hoca, darbeye karşı sokağa çıkan halk ile darbeyle hiç alakası olmayan masum Mehmetçiklerin kafasını kesenleri ayırmıştır. Adalet duygusunun gereği olarak, masum Mehmetçiklerin, darbeden hiç haberi dahi olmayan, kandırılan Mehmetçiklerin kafasının kesilmesine tepki göstermiş ve bunun faillerinin mahkeme edilmesi gerektiğini söylemiştir.

Ayrıca konuşmanın bu bölümünde de görüldüğü gibi aynı şeyleri Devlet Bahçeli de söylemiştir. (Video) Zaten bu sözler her vatandaşın söyleyebileceği sözlerdir. Hepimiz haberlerden takip ettik. Mehmetçiklerimizin büyük çoğunluğu FSM köprüsüne ‘tatbikat var’ denilerek getirilmişti. Yani kandırılmıştı. Şimdi bu masum Mehmetçiklerin kafalarının kesilmesini kim kabul edebilir?

“15 Temmuz’da Sokağa Çıkan Halka ‘Cani’ Dedi” İftirası” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir