Afrin Değerlendirmesinin (Senin Karşında Amerika Var) Diye Çarpıtılması

Afrin Değerlendirmesinin Çarpıtılması

Ülkesini seven, olası iç ve dış tehlikelere karşı birçok konuda basiretli açıklamalar yapmasıyla tanınan Alparslan Kuytul Hoca, Afrin Harekâtı ile ilgili yaptığı açıklamayla, bir kez daha birtakım karanlık mihrakların hedefi olmuştur.

Alparslan Kuytul Hocanın 19 Ocak 2018 Cuma günü henüz Afrin operasyonu başlamadan önce yapmış olduğu analiz bazı mihraklar tarafından çarpıtılmış ve yeni bir algı operasyonu gerçekleştirilmek istenmiştir.

Yapılan 12 dakikalık konuşmadan sadece bir cümle alınarak sanki Alparslan Hoca, Amerika’yı destekliyormuş gibi bir intiba uyandırılmak istenmiştir. 058 Afrin Değerlendirmesinde Kırpılan Bölümün Tamamı Hâlbuki Alparslan Hoca, ömrünü İslami faaliyetlere adamış bir insandır. Ve bu ülkede Müslümanların Amerika’ya olan tavrını herkes bilmektedir.

Birkaç saniyesi kırpılmak suretiyle çarpıtılan konuşmanın aslı ise şu şekildedir:

“… BELKİ DE TÜRKİYE’Yİ TUZAĞA ÇEKİYORLAR. Amerika Türkiye’nin ne yapacağını tahmin etmeden mi bunu yaptı? Herkesin gözünün içine soka soka, tırlar kameranın önünde gidiyorlar. Üzerinde zırhlı araçlar, uçak savarlar… BU, TÜRKİYE’Yİ TAHRİK ETMEKTİR…”

“…Bir kere Amerika kesinlikle istihbarat yardımı yapacaktır PYD’ye. Bu çok önemlidir. Savaşta en büyük öneme sahip olan noktalardan birisi bu. AMERİKA İNSANSIZ HAVA ARAÇLARIYLA, BAŞKA YOLLARLA HER TÜRLÜ İSTİHBARATI VERECEKTİR. TÜRKİYE’Yİ ORDA BATAKLIĞA SOKMAK İÇİN. Girmesi var, bir de çıkması var. Girersin ama çıkamazsın. Amerika, Irak’a girdi, çıkamadı yıllarca, Afganistan’a girdi, çıkamadı. Rusya Afganistan’a girdi, çıkamadı. Girmek kolay çıkmak zordur. Bunu bütün askeri uzmanlar da bilir, bütün siyaset ehli insanlar da bilir…” “…Amerika, onlara (PYD) şimdi 4900 tır silah verdiyse orda kaç bin askerimizi kaybederiz bilmiyorum. ALLAH GÖSTERMESİN. YANİ BU İŞ BİR TUZAK OLABİLİR. AMERİKA SANKİ GÖZ GÖRE GÖRE TÜRKİYE’Yİ ORADA BATAKLIĞA ÇEKİYOR… 059 Afrin Operasyonu Hakkında Kırpılan Videonun Asıl Hali 

Konuşmanın aslında da görüldüğü gibi Alparslan Kuytul Hoca vatanını ve bu vatanın evlatları olan Mehmetçikleri düşündüğü için birtakım uyarılarda bulunmakta ve siyasi analizlerini ifade özgürlüğü kapsamında paylaşmaktadır. Ancak gelin görün ki iyi niyetle yapılmış bu konuşma, bir insanın tutuklanma gerekçesi olabiliyor.

Ayrıca kendisine sorulan” 7. gününe girdiğimiz Afrin operasyonu hakkındaki gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna yanıtta Afrin şehitlerine dua etmektedir. Yaptığı bu dua ile Alparslan Kuytul Hoca bir kez daha iyi niyetini göstermiştir. 

“Öncelikle şahitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Şehadet Allah yolunda mücadele edenler için bir şereftir. Allah şehitlerimize rahmetiyle muamele etsin.” 060 Afrin şehitlerine dua

Afrin Değerlendirmesinin (Senin Karşında Amerika Var) Diye Çarpıtılması” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir