‘Kalemi Kırılmıştır’ Sözünün Çarpıtılması

Kırpılarak yanlış anlaşılmasına sebep olunan bir diğer husus da, Cumhurbaşkanı’na hakaret etti iddiasıdır. Şöyle ki, Alparslan Hoca ülkesini düşünen bir vatandaş olarak bazı olayları yorumlamak suretiyle bir sonuca ulaşmıştır.(bkz: Video) Obama’nın Cumhurbaşkanı ile görüşmek istememesi, Muhammed Ali’nin cenazesinde Cumhurbaşkanı’na gösterilen tavır, Uganda Devlet Başkanı’nın tahta oturup Cumhurbaşkanı’nı alçak bir sandalyede oturtarak yaptığı terbiyesizlik gibi davranışlardan yola çıkarak bazı büyük ve derin güçlerin AK Parti’yi bitirmeye karar vermiş, kendilerince kalemini kırmış olabileceklerini ifade etmiştir. Bugüne kadar hükümetin, icraatlarıyla kazandığı puanların elinden teker teker alınmaya başlandığını, hükümetin dünyada yalnızlaştırılmaya ve sevenlerinin azaltılmaya çalışıldığını söylemiş ve Hükümetin bu konuda dikkatli olması gereği hususunda samimi ve iyi niyetle ikazda bulunmuştur.

Basiret ve iyi niyetle yapılan bu değerlendirme takdir edileceğine bundan rahatsız olan bazı karanlık güçler tarafından 1 Temmuz tarihinde yapılan bu açıklama, 14 Temmuz tarihinde yapılmış gibi gösterilerek darbe ile ilişkilendirilmiş ve sanki Cumhurbaşkanı’nın, MİT’in ve Amerikan istihbaratının bile bilmediği bu darbeyi Alparslan Hocanın bildiği ve Hükümeti tehditte bulunduğu gibi bir algı oluşturulmaya çalışılmıştır.

Ancak iyi niyetle yaptığı bu konuşmasından her zaman ki gibi 3-5 saniye kırpılarak servis edilmiş böylece yanlış anlaşılacak hale getirilmiştir. (045 Darbe Girişimi Esnasında Yapılan Konuşma Kırpılmış ve Tam Hali) Kırpılmamış hali izlendiğinde ikazın iyi niyetle yapıldığı anlaşılmaktadır. İşte o konuşmanın ilgili bölümü:

Ben buradan ikaz ediyorum. İnsanlık görevimi yapıyorum. İşleri çoktur, yoğun bir hayat yaşıyorlar, o yüzden belki farkına varamıyor olabilirler. Ben buradan Cumhurbaşkanını da AKP’yi de şu meselede ikaz etmek istiyorum. Elde ettikleri ne kadar şerefleri varsa ellerinden alıyorlar, başörtüsü meselesini bile tekrardan geriye götürebilirler. Bunun manası şudur; Tayyip Erdoğan’ın kalemi kırılmıştır. İşi bitirildiği zaman kimsenin ona acımaması için sevenlerinin kalmaması için, onun elde ettiği şereflerin geri alınması lazım..” Onlara prestij kaybettiriyorlar, ondan sonra da işlerini bitirecekler ve o zaman kimse onlara acımayacak ve sevenleri kalmayacak. Bu sürece girdik, ben buradan söylüyorum. Beni dinlerlerse onların hayrınadır, dinlemezlerse kendileri bilir.”  053 1 Temmuz'da Yapılan Ama 14 Temmuz'da Gösterilen Konuşma

Görüldüğü gibi konuşma tamamen iyi niyetle yapılmış bir ikazdan ibarettir. Alparslan Hocanın adeta bir darbeci veya darbeyi planlayan kişi gibi gösterilmesi büyük bir hatadır. 

Tekrar Söylüyoruz

Darbe girişiminden çok önce yaptığınız konuşmanın internet ortamında darbeden bir gün önce yapılmış gibi yayılmasını ve Cumhurbaşkanının kalemi kırılmıştır sözünüzün darbeye yorumlanmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sorusuna Alparslan Hoca şöyle cevap vermiştir:

“Diyecek bir laf bulamıyorum hepiniz şahitsiniz ben o konuşmayı, darbeden iki hafta önce yapmıştım. İyi niyetle yapılmış bir konuşmaydı ve ben uzağa baktığımda görebildiklerimi söyledim. Bunlar takdir edeceklerine, 14 gün evvelden bak söyledi ve söylediği tehlike oldu daha da olacak, diyerek takdir edeceklerine iftira atmayı tercih ediyorlar. Güya ben biliyormuşum, bu kadar alçaklık olmaz, bir gün evvel söylesem bile bana bunu söyleyemezsin, ayıptır, günahtır.” 054 Darbeden sonra kalem kırılma ile ilgili açıklama

Ayrıca Alparslan Kuytul Hoca aylar öncesinde defaatle aynı analizi yapmış, bu konuda iyi niyetli ikazlarda bulunmuştur. Bu konuşmaları aşağıda sunulmuştur.

               Ancak bazı karanlık güçler bu konuşmaları görmezden gelerek konuşmanın darbeden 1 gün önce yapıldığını söyleyecek kadar art niyetlidirler.

10 Şubat 2016

SORU: Amerikan başkan yardımcısı Joe Biden’nin Türkiye ziyaretinde “Basın Özgürlüğü” üzerinde durması ve Akademisyenlerin lehinde yaptığı açıklamaları nasıl değerlendiriyorsunuz?

               “Biden’in gelip de Tayyip Erdoğan’ı sevmeyen gazetecilerle görüşmesi, ondan sonra işte bu açıklaması, Akademisyenlerle ilgili yaptığı açıklama, onları destekler tarzda yapılan açıklamalar. Ondan sonra Türkiye’de basın özgürlüğüne dikkat edilmesi gerekir gibi sözler, bunların hepsi aslında hükümete verilen mesajlar. Yani böyle giderseniz kaleminiz kırıldı haberiniz olsun demenin başka bir şekli, diplomatik dille ifade edilmesi. Eğer böyle devam ederse, öyle tahmin ediyorum ki hükümetin aleyhinde bir kampanya yakında başlar.” 055 10 Şubat 2016 Biden'in Gelişi Kalemi Kırılmıştır

 

13 Mart 2016

SUNUCU: CHP Hizbu’t Tahrir konusunda meclise soru önergesi verdi. Hizbu’t Tahrir İstanbul ve Ankara da düzenlediği Hilafet Sempozyumu hakkında Chp milletvekilleri mecliste soru önergesi verdi. Bu konudaki tavrımız nasıl olmalıdır?

“Çok ilginç yani… Şu anda bunu yapmışlarsa eğer, onlar mı yaptı bilemiyorum, her kim yaptıysa, şu anda bunun yapılması bana bir şey söylüyor, artık sanki hükümetin kalemi kırıldı … bakın ben hükümeti tenkit eden birisi olarak tenkit ettiğim halde yine de bu hükümete bir tuzak olabilir diyorum. Yani ben hükumeti… tenkit eden birisiyim bana salonları bile vermiyor o yüzden ama olsun ben doğruyu söylemek zorundayım.” 056 13 Mart 2016 Hizbu'ut Tahrire Engel Kalemi Kırılmıştır

26 Mart 2016                              

SORU: Reza Zarrab’ın Amerika’da tutuklanmasının ucunun Türkiye’ye de dokunacağını düşünüyor musunuz?

               “Ben birkaç ay evvel, hükümetin kaleminin kırıldığını söylemiştim. Başarılı olurlar olmazlar ayrı mesele ama Amerika, hükümetin kalemini kırdı. Biden’in gelmesi ve geldiği zaman buradaki görüşmeler ve yapılan konuşmalar… Daha sonrasında yapılan konuşmalar… O günden beri hükümetin televizyonlarında Amerika aleyhinde propagandalar yapılıyor. Bundan da belli ki, Amerika ile araları gayet açık. Ben o zaman hükümetin kaleminin kırıldığını söylemiştim. Şimdi bu olay (Rıza Zarrab’ın yakalanması) da, bence bununla alakalı. Amerika herhalde bu amaçla, hükümeti zor duruma düşürmek amacıyla, Rıza Zarrab’ı yakaladı.

Bence yine hükümetin kaleminin kırıldığına işaret yavaş yavaş hükümetinin altı oyuluyor buna benzer daha çok şeyler çıkacak yakında görünen o gaybı bilen Allah’tır. Ama görünen ne oraya doğru gidiyor artık Bundan böyle hükümetin bütün yanlışları ortaya dökülmeye başlanacak zor duruma düşürecekler. 057 Rıza Zarrab'ın yakalanması

‘Kalemi Kırılmıştır’ Sözünün Çarpıtılması” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir