SON DÖNEMDE ATILAN İFTİRALAR VE KARALAMA KAMPANYALARI

Gerek sosyal medya ile gerek televizyon ile gerekse de gazeteler vasıtasıyla Alparslan Kuytul Hoca hakkında çeşitli iftiralar atılmış, yaptığı konuşmalar kırpılarak yanlış anlaşılacak duruma getirilmiştir. Bu bölümde söz konusu iftiraların en çok gündeme getirilenlerini derledik. Söz konusu iftiraların hepsi de Alparslan Kuytul Hocanın iyi niyetle yaptığı konuşmalarından birkaç saniyenin kesilmesi ile oluşturulmuştur. Üstelik bu iftiraları atan bazı karanlık güçler, her yaptıkları karalama kampanyalarının ardından “savcılar neden harekete geçmiyor, neden bir şey yapılmıyor” diyerek talimat verir gibi, kırpılmış yalan haberlerle Alparslan Hocayı adeta ihbar etmişlerdir.

İşte o iftiralardan bazıları;

  1. Darbeden Medet Umdu “Hayırlı Olsun” Dedi İftirası
  2. 15 Temmuz’da Sokağa Çıkan Halka “Cani” Dedi İftirası
  3. Kalemi Kırılmıştır Sözünün Çarpıtılması
  4. Afrin Değerlendirmesinin Çarpıtılması
  5. Rusya Taraftarı İftirası
  6. Ak Parti Hükümetine Düşmanlık Yapıyor İftirası

Alparslan Hoca, muhatabı kim olursa olsun doğru gördüğünü söylemekten ve takdir etmekten çekinmediği gibi yanlış gördüğü bir şeye de yanlış demeyi Allah’ın âlimlere verdiği vazife kapsamında görmektedir. Şimdiye kadar doğru bildiğini korkusuzca konuşması ile tanınmış hatta bu özelliği sebebi ile birçok meselede takdire şayan olmuş, kimliği doğrultusunda asla düşmanca olmamak üzere, vatan millet sevgisi kaynaklı olarak yaşanılan olaylara ve gelişen hadiselere de tepkisini dile getirmiştir.

Alparslan Hoca her zaman Kur’an-ı Kerim’e göre de âlimlerin vazifesinin “insanları hayra davet etmek, iyiliği emretmek ve kötülüklerden men etmek” olduğunu hatırlatır.

Bu minvalde gerek Müslümanların gerek memleketimizin zararına olabilecek durumlarda mesul gördüğü kişileri ya da makamları iyi niyetle ikaz etmekten geri durmamıştır. Hükümet yetkilileri hakkında tenkitleri olduğu gibi İslam’ın ve Müslümanların menfaatine olan konularda takdirleri de olmuştur.

Bu tepkiler bazı çevreler tarafından yanlış anlaşılmak istenmiş, altında başka maksatlar aranmış ve hatta videoları kırpılmak suretiyle sosyal medyaya servis yapılarak karalama kampanyası yürütülmüştür.

Kırpılmış videolar üzerinden sanki FETÖ ya da PKK savunucusu, silahlı örgütlerin destekçisi hatta tehdit aldığı DEAŞ ile bile bir irtibatı varmışçasına iftiralara uğramış ve bu asılsız söylentiler üzerinden yola çıkıldığı ortaya çıkan bu talihsiz 30 Ocak operasyonu gerçekleştirilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir